Mejlem, telefonem, fejsbukiem, czy bezpośrednio w klubie. Spodziewamy się również gołębi pocztowych, kontaktów podprogowych, poselstwa oraz znaków dymnych. Na wszelkie sposoby zaczynają spływać do 12ft zapytania dotyczące kształtu tegorocznych letnich rozgrywek Cyklu SummerTime. Zainteresowanie wakacyjnymi zawodami w 12ft jest całkiem spore, o czym może świadczyć również liczba głosów oddanych w ankiecie, w której pytaliśmy was o to w jakich turniejach chcielibyście tego lata zagrać. Dłużej was trzymać napięciu nie będziemy. Program jest obszerny, każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Formuła Cyklu SummerTime nie uległa zmianie. Zawodnicy rywalizują w zawodach zdobywając punkty do klasyfikacji snookerowej lub poolbilardowej. Dla najlepszej szesnastki z każdego rankingu przewidziany jest udział w turniejach finałowych.

sum

 

Sugestie ze wspomnianej wyżej sondy wzięliśmy sobie mocno do serca. Pierwsze jedenaście opcji z ankiety znalazły się w programie SummerTime. Licząc z turniejami finałowymi, mamy w planach rozegrać w rekordowo dwanaście turniejów SNOOKEROWYCH, pięć turniejów POOLBILARDOWYCH oraz jedne zawody w bilard angielski, zaliczane do klasyfikacji snookerowej. Tego lata poważnie sypnęło nowościami w Cyklu. Po trzech latach do łask wraca odmiana snookera na sześciu czerwonych. Podobnie sprawa ma się w przypadku Speed Snookera, który pojawił się po czterech latach przerwy. Na prośbę zainteresowanych w programie znalazł się Spider Snooker – odmiana snookera polegająca na tym, że podczas gry na stole obecne są dwie białe, które zawodnik dowolnie może wybierać. Również z woli zawodników zagramy w poolbilardową odmianę 8 bil w niecodziennej odmianie jaką będzie turniej deblowy. Kolejna nowość to odmiana 8 bil w wersji wyspiarskiej, czyli english pool zwany również Black Ballem. Wyciągi z przepisów wspomnianych nowości pojawią się odpowiednio wcześniej przed zawodami.

 

Nadal utrzymujemy specjalny zapis w regulaminie, który rokrocznie interesuje conajmniej kilku zawodników. Mowa o regule, w myśl której zawodnik najwyżej sklasyfikowany w rankingu snookerowym po ostatnim turnieju (Finał SummerTime nie jest w ranking wliczany), ma prawo przystąpić od razu do pierwszej ligi w jesiennej edycji Ligi Snookera 12ft. Już na tym etapie w kuluarach się mówi o przynajmniej dwóch kandydatach, którzy w ten sposób chcą skrótem trafić do najwyższej klasy gier w Lidze.

Do turniejów zgłosić się można przez następujące sposoby:

 -   drogą telefoniczną: 889-712-019
 -   drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z podaniem imienia, nazwiska i numeru telefonu)
 -   na facebooku poprzez dołączenie do odpowiedniego wydarzenia

 

 

Tak prezentuje się pełne kalendarium Cyklu SummerTime:

  30 czerwca - 1 lipca :  2vs2  
  30 czerwca - 1 lipca :  Debel 8 bil  
  7 - 8 lipca :  Snooker Plus  
  13 - 15 lipca :  Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski  
  21 lipca :  Bilard Angielski  
  22 lipca :  14 / 1  
  28 - 29 lipca :  Team Grand Prix  
  4 - 5 sierpnia :  12ft Cup  
  11 - 12 sierpnia :  Handicap Poznań Open  
  18 sierpnia :  Memoriał Billa Werbeniuka  
  19 sierpnia :  9 bil  
  26 sierpnia :  6red  
  2 września :  Speed Snooker  
  8 września :  ShootOut  
  9 września :  Black Ball (English Pool)  
  15 - 16 września :  Spider Snooker  
  23 września :  Finał SummerTime  
  29 - 30 września :  Finał SummerTime  

 

 

Poniżej znajdziecie opisy oraz podstawowe reguły organizacyjne letnich turniejów. Najdrobniejsze informacje jak system rozgrywek, rangę turnieju czy punkty do zdobycia w poszczególnych zawodach znajdziecie z kolei w regulaminie Cyklu SummerTime, z którym gorąco zalecamy się zapoznać.

 


2vs2

2cs2
TERMIN
30 czerwca - 1 lipca

ZAPISY
Zakończone
ROZSTAWIENIE
losowe

OPŁATA STARTOWA
30 zł od osoby

Na otwarcie Cyklu SummerTime pojawia się jeden z najpopularniejszych letnich turniejów. W turniej deblowy zagramy już po raz ósmy. Zawody są specjalizacją duetu Wiktor Doberschuetz / Tytus Pawlak, gdyż to oni najczęściej zwyciężali w tych zmaganiach. Gwoli przypomnienia - drużyny są dwuosobowe a podczas frejma zawodnicy uderzają naprzemiennie. Wyjątkiem jest chybienie - gdy jest ono wywołane, z pozycji snooker wychodzi cały czas ten sam zawodnik. Jest to jeden z głośniejszych turniejów, gdyż konsultacje podczas meczu są jak najbardziej dozwolone a nawet wskazane, z czego skwapliwie korzystają zawodnicy. Zawody te wyróżniają się na tle innych - wymagają rzeczy niebywałej jak na snookera - współpracy drużynowej. Przy każdym wbiciu trzeba mieć na uwadze umiejętności partnera z drużyny, aby odpowiednio mu spozycjonować białą bilę do kontynuowania brejka. Większość meczów tych zawodów będziemy rozrywać w niedzielę.

 

 

summer time 2018 8debel
Debel 8 bil

TERMIN
30 czerwca - 1 lipca

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
losowe

OPŁATA STARTOWA
25 zł od osoby

Po raz pierwszy w historii 12ft zagramy w drużynowy turniej poolbilardowy. Za namową braci zawodniczej w kalendarze SummerTime pojawił się turniej deblowy. Rozgrywaną odmianą będzie 8 bil. Dla bilardzistów związanych z klubem będzie to nierzadko pierwsza okazja poznać nowy rodzaj stresu meczowego. Dotychczas jak komuś nie idzie w zawodach jest zazwyczaj zły na siebie. Tu będzie można poczuć presję wyniku i złość partnera z drużyny. Kto sobie z tym bezproblemowo poradzi? Zawody te będą rozgrywane rownolegle z turniejem deblowym w snookera 2vs2, stąd duże prawdopodobieństwo, że te same pary zawodników będą występować w obu turniejach. Jeśli dodamy, że w obu turniejach najprawdopodobniej będą rozgrywki grupowe - pary te będą miały sporo grania w weekend przełomu czerwca i lipca.

 

 


Snooker Plus

snoplus
TERMIN
7 - 8 lipca

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
losowe

OPŁATA STARTOWA
20 zł

Brejk ponad 30 punktów za pomocą 4 bil? Przegrywasz 40. punktami i wchodząc na sekwens kolorów masz jeszcze niezłe szanse na wygranie frejma? Takie rzeczy tylko w Snookerze Plus. Dwie dodatkowe bile: pomarańczowa za 8 pkt, fioletowa za 10 pkt, potrafią bardzo szybko zniwelować bardzo dużą przewagę przeciwnika. Max wynosi 210 punktów a do wbicia setki potrzeba "tylko" 19 bil. Co ciekawe - nie ma odmiany, w której łatwiej stawia się snookery. Wyobraźcie sobie ostatnią czerwoną na stole i nie sześć, a osiem bil kolorowych, za którymi można chować białą bilę. Jest to odmiana snookera wymyślona przez legendarnego Mistrza Świata - Joe Davisa. Każdy kto ma ochotę na sporą porcję zabawy oraz na rzeczywiste spotkanie się z historią snookera przy stole - zapraszamy w pierwszy weekend sierpnia. Turniej wraca do łask klubowiczów po trzyletniej przerwie.

 

 


Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski

omw2017
TERMIN
13 - 15 lipca

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE W KOLEJNOŚCI
  • wg rankingu TOP16 2016/2017
  • wg rankingu PORS 2016/2017
  • wg najwyższego miejsca osiągniętego kiedykolwiek w Lidze Snookera 12ft
  • nigdzie niesklasyfikowani – wg kolejności zgłoszeń
OPŁATA STARTOWA
  • 30 zł - kobiety i uczestnicy ostatniej edycji Ligi Snookera 12ft (WIOSNA 2018)
  • 40 zł - pozostali
Crème de la crème poznańskiego snookera. Najważniejsze zawody, z najlepszymi zawodnikami, z najwyższymi brejkami, z największymi emocjami. Nie ma lepszej okazji by w stolicy Wielkopolski zobaczyć na żywo snookera, który jest najbardziej zbliżony do tego na Eurosporcie. To właśnie w OMW padały najwyższe brejki w historii klubu 12ft wbijane przez zawodników z wieloma tytułami snookerowych mistrzów Polski różnych kategorii. Mistrzem Wielkopolski w zeszłym roku został Paweł Rogoza, który w stojącym na wysokim poziomie finale pokonał 3:1 Krzysztofa Górniaka. Turniej trwa od piątku, jednak zamiejscowi zawodnicy mogą liczyć na rozpisanie w turnieju od soboty. Strój regulaminowy na turnieju nie jest obowiązkowy, jednak wskazany jest na rozgrywki sobotnie i niedzielne.

 

 


Bilard Angielski

BA
TERMIN
21 lipca

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
losowe

OPŁATA STARTOWA
20 zł

Etatowi snookerzyści obserwujący okazjonalne gierki bilarda angielskiego w klubie 12ft nie mogą do końca zrozumieć jak gra z jedynie trzema bilami na stole może dawać tyle radości. Rzeczywiście - bilard angielski zdobył już skromne grono graczy, które nie zapomniało o tej starej dyscyplinie bilardowej i od czasu do czasu w nią pogrywa. Jako, że w bilard angielski i w snookera gra się na tym samym stole, to bilard angielski jest zaliczany do klasyfikacji snookerowej, mimo że z zasadami snookerowymi ma niewiele wspólnego. W skrócie przypominając: każdy z zawodników ma swoją bilę rozgrywającą. Jeden uderza białą, drugi zółtą. 2 punkty otrzymujemy za wbicie bili przeciwnika, wbicie swojej bili o bilę przeciwnika lub za kanon. 3 punkty otrzymujemy za wbicie bili czerwonej, lub wbicie bili swojej o bilę czerwoną. Zasady proste a zabawa przednia!

 

 

141
14 / 1

TERMIN
22 lipca

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
25 zł

W zeszłorocznym Cyklu SummerTime zagraliśmy po raz pierwszy w odmianę 14/1, co spotkało się z bardzo pozytywną reakcją zainteresowanych uczestników. Gra poobilardowa inna niż wszystkie. W Polsce mało, a w USA bardzo popularna odmiana. To forma pośrednia między tradycyjnymi odmianami bilardowymi a snookerem. W czternaście plus jeden, tak jak w snookerze gramy na punkty i wbijamy brejki. Każda bila liczona jest za 1 punkt a idea kontynuowania brejka, gdy bile kończą się na stole polega na tym, że gdy ostania kula pozostaje do wbicia i przywracany jest na stół nowy trójkąt (bez tej jednej bili), to musimy tak wbić tę ostatnią bilę, by biała powędrowała w trójkąt i go rozbiła, umożliwiając jednocześnie kontynuowanie brejka. To jest najtrudniejsza część odmiany 14/1. W zeszłym roku jedynie przewidywaliśmy dobrą zabawę - w tym jesteśmy już jej pewni.

 

 


Team Grand Prix

teamgp
TERMIN
28 - 29 lipca

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
30 zł od osoby

Drugi z drużynowych turniejów snookerowych tego lata. Zawody, które gwarantują stały tłok w klubie - drużyny są trzyosobowe. Zdecydowanie jest to jeden z turniejów z najciekawszą formą snookera. Formą, która święciła czasy popularności kilka-kilkanaście lat temu. Według niej rozgrywano przez długi czas Drużynowe Mistrzostwa Polski a nawet zdarzyły się zorganizowane w ten sposób Drużynowe Mistrzostwa Europy. Idea polega na tym, że drużyny są trzyosobowe, gramy do określonej ilości punktów a każdy z zawodników ma swoją sztafetę punktów do zdobycia. W naszych, poznańskich warunkach cechą charakterystyczną tych zawodów jest to, że przynosi duże zdobycze punktowe wielu zawodnikom (każdy zawodnik zdobywa tyle punktów ile zdobywa jego drużyna). Dla przypomnienia - drużyny składają się z trzech zawodników. Gra w fazie grupowej toczy się systemem 4x30. Oznacza to, że gdy pierwszy zawodnik osiągnie barierę 30 punktów zmienia go następny zawodnik w drużynie. Kolejny zaczyna grę od pułapu 60 punktów a od 90 punktów na liczniku do gry powraca zawodnik z pierwszej zmiany. System jest podwyższany w fazie pucharowej

 

 


12ft Cup

12ftcup
TERMIN
4 - 5 sierpnia
ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
30 zł

Po raz 12 (słownie: DWUNASTY!) w naszym klubie zostanie rozegrany coroczny 12ft Cup. Są to najstarsze zawody snookerowe rozgrywane cyklicznie w Poznaniu. Słowem tradycja przez duże "T"/ Coraz dłuższa lista zwycięzców niezwykle nas cieszy. Co cieszy nas jeszcze bardziej, to to, że nazwiska z pierwszych edycji nadal przewijają się w obecnych rozgrywkach klubowych. Obok Otwartych Mistrzostw Wielkopolski - drugi turniej tego lata, w którym gramy w snookera bez żadnych udziwnień czy urozmaiceń. Snooker, w tradycyjnej, najprostszej postaci. Tutaj podobnie jak w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski tytułu broni szczecinianin Paweł Rogoza. Nie da się ukryć, że są to jego ulubione zawody - na przestrzeni ostatnich sześciu lat zwyciężał w nich czterokrotnie.

 

 


Handicap Poznań Open

hpo
TERMIN
11 - 12 sierpnia

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
30 zł

W turniejach zawsze zdarzają się mecze ciekawsze i te słabsze. Te bardziej zacięte jak i te przysłowiowe "do jednej bramki". Ale nie tu! Handicap Poznań Open to zawody, które z założenia mają mieć wszystkie mecze zacięte do ostatniej bili i pojedynki wyciskające olbrzymie emocje z zawodników i widzów. Istotną cechą tych zawodów jest to, że wygrać je może każdy. Dosłownie KAŻDY. Ideą przewodnią zawodów jest wyrównanie szans pomiędzy zawodnikami najskuteczniejszymi a tymi, którzy mają umiejętności nieco, czy nawet znacznie mniej. Jak to przebiega w praktyce? Każdy zawodnik zgłoszony do turnieju będzie miał przypisany handicap. Handicap to liczba punktów, którą zawsze oddaje się przeciwnikowi na początku frejma. Jeśli np. Tytus Pawlak ma handicap 66 a Tomasz Sobczak 23, więc gdy obaj oddadzą sobie nawzajem tyle punktów ile mają handicapu, to na początku każdego frejma Sobczak wygrywa 43:0 (66-23). Handicap będzie ustalany dla każdego zawodnika idywidualnie w oparciu o jego najwyższą pozycję, którą kiedykolwiek osiągnął w Lidze Snookera 12ft, w rankingu PORS (jeśli był sklasyfikowany powyżej 200 miejsca) oraz wg najwyższego brejka wbitego podczas jakichkolwiek zawodów. Dla zawodników, z rozgrywek PZSiBA z TOP16 oraz dla tych, którzy nigdzie nie byli sklasyfikowani, handicap będzie ustawiany ręcznie i arbitrażowo.

 

 

 

 

 

 

summer time 2018 9ball


9 bil

TERMIN
22 sierpnia

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
25 zł

Odmiana, która powraca do nas jak bumerang. Widywaliśmy już ją wielokrotnie w Turniejach o Puchar Ligi Pool Bilarda 12ft, w Turniejach Noworocznych. Ba! Nawet jedna edycja Ligi Pool Bilarda była rozgrywana w "dziewiątkę". Tradycyjnie nie mogło jej zabraknąć w Cyklu SummerTime. Ta odmiana ma wielu fanów u nas w klubie. Fanów, którzy krzywym okiem spoglądają na najpopularniejszą 8 bil i przy okazji pojawiania się zawodów w 9 bil, praktycznie zawsze się aktywują i uczestniczą w zmaganiach. Dziewiątka jako odmiana najbardziej dynamiczna, nieprzewidywalna, szybka w rozstrzygnięciach - jest ciekawą alternatywą dla pozostałych odmian pool bilarda. Należy zaznaczyć, że przepisy bilardowe czasem ulegają zmianie. Ostatnio mieliśmy zawirowania dotyczące ustawienia początkowego romba przed rozbiciem. Najnowsze ustalenia są takie, że wracamy do starego ustawienia - na punkcie głównym znow stawiamy bilę z numerem jeden.

 

 


6red

6red
TERMIN
26 sierpnia

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
20 zł

Turniej, który pojawia się w Cyklu SummerTime po trzech latach przerwy. Tytułu z 2015 roku broni... ...Rafał Zimniak! Świat nie stoi w miejscu i okazuje się, że przepisy snookera na sześciu czerwonych również ewoluują. My jednak trwamy przy wersji sprzed kilku lat, która gwarantuje większą dynamikę gry. W dzisiejszych czasach reguły 6red przewidują po faulu zasadę chybienia. My cały czas tego zapisu nie uznajemy i po faulu zawsze mamy białą "z ręki" (no chyba, że była potrzeba faulu ze snookera). Szybkie pojedynki dają możliwość przeprowadzenia dużej ilości meczów, więc zawody na pewno będą rozgrywane najpierw systemem grupowym.

 

 


Speed Snooker

speed
TERMIN
2 września

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
20 zł

Wrzesień otwieramy najbardziej dynamicznymi turniejami w programie. Na pierwszy ogień idzie Speed Snooker, który najwięcej wspólnego ze standardowym snookerem ma jedynie nazwę. Mało popularna odmiana snookerowa, choć mogliśmy zaobserwować przy niej tuzy światowego snookera, jak choćby Johna Higginsa. Odmiana ta wraca do naszego kalendarza po czterech latach przerwy na wyraźną prośbę zainteresowanych zawodników. Speed Snooker z klasycznym snookerem ma jedynie wspólnego to, że jest rozgrywany na tych samych stołach oraz z piętnastoma czerwonymi. Wszystkie pozostałe zasady są nowe. Nowością jest fakt, że mecz się toczy... ...równolegle na dwóch stołach. Każdy z zawodników ma swój stół i piętnaście czerwonych na nim w pozycji startowej trójkąta. Partię (bo to pewnie już nie frejm) wygrywa ten, który wyczyści pierwszy stół z bil czerwonych.

 

 


ShootOut

shootout
TERMIN
8 września

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
losowe

OPŁATA STARTOWA
20 zł

Kolejny z turniejów przeznaczonych dla demonów szybkości. Sygnały dźwiękowe, dodatkowe stoliki przy stole, komputery, buty najlepiej sportowe, ubranie wygodne i przewiewne. Turniej w którym można się spocić od biegania. Turniej, który chyba jest najbardziej niezwykły w formie z wszystkich naszych bilardowych zawodów. Turniej dla ludzi szybko podejmujących decyzję. Zawody rozgrywane są wg swoistych zasad, ale najistotniejszą regułą jest czas, który zawodnik ma na uderzenie. Od momentu wpadnięcia bili czerwonej, lub przywrócenia bili kolorowej na stół, tudzież przekazania białej bili do reki zawodnika, ma on 20 sekund na wykonanie uderzenia. Kto w ogóle wygrywa mecz? Ten kto wbije najwięcej punktów w przeciągu trzydziestominutowego pojedynku. W ShootOut graliśmy już pięciokrotnie i ani razu nie doczekaliśmy się najbardziej niezwykłej sytuacji w snookerze - rzutów karnych. Cały czas na nie czekamy!

 

 

 

summer time 2018 8uk

 

 


Black Ball (English Pool)

TERMIN
9 września

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
25 zł

Ostatnia z nowości bilardowych tego lata. Odmianę Black Ball nazywa się również English Pool, choć Brytyjczycy zapewne powiedzieliby, że to English Pool nazywa się również Black Ball. Nazwy te stosuje się zamiennie, choć w niektórych rejonach świata znają tylko jedną z nich a w innych tylko drugą. Często też nieco różnią się przepisy, ale my tu nie o tym... Cechą charakterystyczną, która rzuca się jako pierwsza w oczy są bile - zamiast "połówek" i "całych" mamy dwie grupy bil: żółte oraz czerwone (lub niebieskie). Jest to jedynie kosmetyczna zmiana, gdyż bil danych grup jest tyle samo na stole, co w zestawie ze standardowym oznaczeniem kul. W praktyce to oznacza tyle, że w tę odmianę standardowym zestawem bil jak najbardziej również można grać. Diabeł tej odmiany tkwi jednak w szczegółach. Brak białej "z ręki" na całym stole, dwa uderzenia po faulu przeciwnika, ósemka z rozbicia jako wygrana - to tylko wierzchołek nowości w tej odmianie odmiany 8 bil. Naturalnie odpowiednio wcześniej przedstawimy wam wyciąg najważniejszych zasad Black Balla.

 

 


Spider Snooker

spider
TERMIN
15 - 16 września

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime, niesklasyfikowani
według kolejności zgłoszeń

OPŁATA STARTOWA
30 zł

Ostatnia z nowości snookerowych tego lata. Niby trywialna zmiana, ale jak znacząca. Spider Snooker, to odmiana w której gra się dwoma białymi bilami. Implikuje to kilka następstw. Podczas budowania brejka zawodnik może zmieniać nawet co podejście białą bilę. Na przykład jedną białą wbija same czerwone a drugą ładuje w kółko niebieską na wprost do kieszeni bocznej. Druga biała powoduje też warunki, w których o wiele trudniej ustawić pozycję snooker. Ewentualne odrabianie punktów w ten sposób będzie o wiele trudniejsze. Odmiana ta daje więcej możliwości ofensywnych i zawodnicy, którzy zwykli cieprliwie wyczekiwać na swoją okazję poprzez serię odstawnych mogą nie czuć się w tym turnieju najlepiej. Szereg uszczegółowiających przepisów zaserwujemy Wam na początku września.

 

 

summerpool
Finał SummerTime

TERMIN
23 września

ZAPISY
Zakończone

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime

OPŁATA STARTOWA
30 zł

Zwieńczenie letnich poolbilardowych rozgrywek. Zagra tu najlepsza szesnastka klasyfikacji bilardowej. Forma finału zdecydowanie przypadła zawodnikom do gustu i stanowi przez to jeden z ciekawszych turniejów Cyklu. Zatem i w tym roku każdy mecz będzie można rozegrać w odmiany, które były obecne podczas tegorocznego SummerTime: 8 bil, 9 bil, lub 14/1. Odminany Black Ball do finału jeszcze nie wprowadzamy, gdyż póki co jest to eksperyment w 12ft. O wyborze danej odmiany przed każdym meczem będzie decydowała osoba sklasyfikowana niżej w rankingu Cyklu SummerTime. Przez to, że osoba niżej sklasyfikowana wybiera dyscyplinę "pod siebie", pojedynki w turnieju mogą stać się bardziej zacięte. To będzie ostatnia impreza bilardowa Cyklu SummerTime 2018.

 

 


Finał SummerTime

summersno
TERMIN
29 - 30 września

ZAPISY
Zamknięte

ROZSTAWIENIE
wg rankingu SummerTime

OPŁATA STARTOWA
30 zł

Ostatnia impreza Cyklu, z założenia najsilniej obsadzona, przeznaczona dla najlepszych snookerzystów lata. Pierwsza szesnastka snookerowej klasyfikacji SummerTime jak zwykle zagwarantuje najwyższy poziom finału letnich rozgrywek. Mecze do 3 wygranych frejmów wykluczają przypadkowe "ślizganie się" do następnej rundy. Tu już nie ma słabych. Zdarzało się już, że zawodnik rozstawiony z najniższym numerem 16 eliminował turniejową "jedynkę". Wszyscy sobie życzymy takich niespodzianek na pożegnanie lata w 12ft!